Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ ХХІІІ. ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК ДЛЯ АМКР. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 12 липня 2017, 19:50

sobranie sesija

Земельне питання на позачерговій ХХІІІ сесії Криворізької міськради – головне і єдине. Проект про встановлення ставок  земельного податку та  розміру орендної плати  за землю депутати мали розглянути ще на минулій сесії, однак на той час документ не пройшов перевірку державної регуляторної служби. Проект детально вивчили та обговорили у профільних депутатських комісіях міськради. Крім того, тепер усі висновки відповідних органів є, і за їх оцінкою, документ відповідає вимогам українського законодавства, повідомив мер Юрій Вілкул.

Саме плата за землю є одним з головних джерел наповнення міського бюджету. Відтак, прийняття документу, який фактично визначає розміри земельного податку та  орендної плати  за землю для міста – надважливо.

У Кривому Розі, де сконцентрована велика кількість містоутворюючих гірничо-металургійних підприємств, саме частка відрахувань сектору ГМК має вирішальний вплив на формування міського бюджету. Але при цьому, ставки земельного податку та орендної плати за землю суттєво мають зрости лише для одного – меткомбінату  “ArcelorMittal Кривий Ріг”.  Зараз відсоток податку  становить 0,9% від нормативної грошової оцінки землі, запропонована нова ставка – 1,91%. Натомість, для гірничорудних підприємств цей відсоток суттєво  не зміниться.

У фракції  ПП “Сила людей” все ж ставлять під сумнів можливість розгляду такого проекту рішення. Виконком, вважає депутат Світлана Сова, порушив терміни регуляторної процедури, рішення, мовляв, запізніле.

Та переважна більшість депутатів – 40 з 47-ми присутніх у сесійній залі – вирішує розглянути це питання на засіданні. Керівник профільного управління з містобудування та архітектури, яке є розробником нових ставок плати за землю, підкреслює: керувалися виключно принципами рівності, соціальної справедливості та нейтральності оподаткування, при цьому вперше ставки визначали  у новому форматі – залежно від класифікації земель та цільової діяльності підприємств.

У якості аргументів розробників документу – моніторинг середньої вартості оренди  землі для гірничо-металургійних підприємств в Україні. Наведемо лише окремі приклади. Найдорожчою  земля є для Дніпропетровського трубопрокатного заводу  56,9 грн,  Запоріжсталь платить  22,8 грн за квадратний метр, Дніпровський меткомбінат 17,4 грн, Північний ГЗК  9,1 грн, ArcelorMittal Кривий Ріг 5,6 грн, Євраз Суха Балка 2,0 грн, Полтавський ГЗК 0,7 грн, Східний ГЗК   0,6 грн і найменше за землю сплачує Марганецький ГЗК  усього 0,2 грн за квадратний метр.

Втім, у “ArcelorMittal Кривий Ріг” своє бачення формування ставок плати за землю. Виступаючи перед депутатами, представник метпідприємства передає зміст претензій: таке рішення порушує принципи нейтральності оподаткування та рівності усіх платників перед законом. Крім того, юрист-консул просить надати економічний аналіз у цифрах, який засвідчить, що таке рішення є адекватним для підприємства

У тому, що податкове навантаження не можже бути вибірковим, впевнені депутати від Самопомочі. Вони вважають формування земельного податку у Кривому Розі непрозорим та говорять про відверте лобіювання інтересів гірничорудних компаній. Питання суттєвого підвищення плати за землю треба ставити перед усіма підприємствами гірничо-металургійного сектору. практично непридатні ані для життя, ані для подальшого використання. Ставку у 1,91% пропонують встановити також для ГОКів, які мають навіть вищу аніж у метвиробників високу рентабельність.

Після обговорення пропозиції, які прозвучали у сесійній залі, ставлять на голосування. Зрештою, а ні запропонований коефіцієнт 1,6%, ані 1,91% для усіх підприємств гірничо-металургійного комплексу необхідної кількості голосів не набирають.

37 голосів “за” – тепер для  меткомбінату “ArcelorMittal Кривий Ріг” ставка земельного податку та орендної плати за землю з1 січня 2018-го зросте більше ніж вдвічі і становитиме 1,91% від нормативної грошової оцінки землі. Водночас для гірничорудних підприємств розмір платежів на землю буде збільшено від 0,05% до 0,7%. Та  навіть після цього підвищення ставки для крупного гірничо-металургійного бізнесу, який працює у Кривому Розі все одно будуть значно нижче, ніж для інших підприємств цієї галузі в Україні. А от для малого і середнього бізнесу нічого не зміниться: підприємці платитимуть за землю  на колишньому рівні, за ставками, прийнятими у 2015-му році.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити