Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЖИТЕЛІ КРИВОГО РОГУ ПРОТИ “КРИВОРІЖГАЗУ” (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 19 липня 2017, 19:05

gaz

Багатьох криворіжців не влаштовує політика ПАТ “Криворіжгаз” у питанні встановлення лічильників газу. Головна проблема – загальнобудинкові чи індивідуальні прилади обліку. У газових компаніях вважають: мають право встановлювати  загальні лічильники на  групу споживачів, оскільки на установку індивідуальних лічильників у квартирах коштів не вистачає. Містяни ж вважають, що загальнобудинкові лічильники ніяк не стимулюватимуть їх до економії газу. І йдуть відстоювати свої права у судах. Громадські активісти хочуть допомогти їм у цьому на семінарі, де вчитимуть, як захиститися від свавілля газового монополіста.

За законом про комерційний облік газу до кінця 2018-го року усі споживачі повинні бути забезпечені приладами обліку блакитного палива. Впровадження системи обліку є необхідною умовою переходу до повноцінного ринку природного газу. Газові компанії прискорюють темпи встановлення лічильників, і переважно це загальнобудинкові прилади.

Але містяни не хочуть саме прибудинкових лічильників газу і судяться з газовим монополістом. Щоправда, в Україні випадків, коли суди виносили рішення на користь громадян, – одиниці. Криворізькі депутати та громадські активісти анонсували семінар, на якому вчитимуть пересічних городян, як захиститися від дій монополіста. У тому, що дії “Криворіжгазу” часто йдуть у розріз з правовими нормами, впевнена депутат Дніпропетровської облради Ірина Туровська. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Відповідно до п.1 глави 4 розділу IV Кодексу ГРС ПАТ “Криворіжгаз” повинен до 31 липня надати НКРЕКП інвестиційну програму щодо забезпечення лічильниками газу населення Кривого Рогу. Але до цього “Криворіжгаз”  з метою інформування громадськості повинен оприлюднити цю програму (а це конкретний перелік будинків і квартир міста, в яких планується установка або індивідуальних або загальнобудинкових лічильників газу) на своєму сайті і протягом 30 календарних днів збирати зауваження та пропозиції. Але цього не було зроблено а ні в цьому році, а ні в попередніх роках.

Саме це і стало підґрунтям судового позову, який підготували наші юристи для будинків, в яких вже встановлені загальнобудинкові лічильники газу, і які криворіжці вже почали подавати до суду. Також саме на цьому ми будемо будувати свій подальший захист,” – зазначила депутат.

На семінарі, анонсованому на 28-ме липня, будуть розповідати про нюанси судових позовів та про тактику подальшої боротьби з газовим монополістом.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити