Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЖИТТЯ В МОДУЛЬНЕ МІСТЕЧКО ДЛЯ ВПО (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 21 липня 2017, 18:02

pereselenci mistechko

Життя далеко від дому. Вже минуло понад 2 роки, як переселенці зі Сходу мешкають у модульного містечка, що у селищі Мирівське Тернівського району Кривого Рогу.

Замість спортивного стадіону діти грають не на м’якій траві, а на, усипаній камінцями землі. Спокійне, розмірене та доволі зручне життя під сонцем далеко від дому. У селищі Мирівське Тернівського району Кривого Рогу вже більше 2-х років функціонує це модульне містечко для внутрішньо-переміщених осіб, побудоване за сприяння уряду Німеччини. Функціональне містечко призначене для короткострокового проживання. Проте, його мешканцям дуже вигідно сплачувати майже символічну вартість за комунальні послуги - 150 грн. на місяць.  Інші витрати покриває бюджет міста. Та навіть за таких умов, його  жителі мають борги.

Пенсіонерка Любов Василівна раніше жила у Горлівці, після обстрілів міста покинула все нажите у надії перечекати,  що скоро війна закінчиться. Відтак, вже доволі тривалий час мешкає у модульному містечку. Жінка показує нинішні апартаменти, але сумує за домом.

Для дітей у модульному містечку є розважальний майданчик, а от у пенсіонерів та домогосподарок є чимало вільного часу. Маленькій Каролінці 8 місяців, вона, на відміну від батьків, народилася у Кривому Розі. Дівчинка по-дитячому радіє життю.

У Алчевську родина Тетяни мала власний бізнес – виготовляли домашні ковбаси та копчене м'ясо. Тепер же багатодітна сім’я живе далеко від дому.

Кирило в 19 років вперше став татом. Вже тут, у містечку, дружина ощасливила дітьми. Чоловік не сидить без діла. Документи про освіту залишились під обстрілами, тому тут підробляє на будівництві.

Попри скруту, кожен обирає свій шлях: сидіти на місці чи будувати нове життя. Уряд Німеччини анонсував дію модульного  містечка ВПО на 3 роки. Та цей час спливає. За даним управління праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької міськради, людей не викинуть на вулицю, скоріше – дію містечка подовжать.  
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити