Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ОСББ: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ПРОЕКТИ В КРЕДИТ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 21 липня 2017, 18:05

osbb

Рішенням уряду ще з лютого поточного року було відновлено програму «теплих» кредитів. 4 державні банки продовжили кредитування ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. Відшкодування, яке надається учасникам, як і в минулому році, становить від 20 до 40%, в залежності від спрямування коштів. Це може бути  придбання опалювальних котлів, енергоефективного обладнання чи проведення загальнобудинкових заходів.  Окремою пільгою в межах програми користуються субсидіянти. Однак, через суттєву затримку з виплатою компенсацій за пільги і субсидії, вже за кілька місяців дії програми чимало житлових об’єднань опинилися заручниками кредитної ситуації. 

ОСББ, енергоефективність та кредити. Через затримку з виплатою компенсації за пільги та субсидії чимало житлових об’єднань розмірковують, як тепер вибиратися із замкненого трикутника.  Арифметика, начеб то, проста: за актом виконаних робіт банк спрямовує до державної агенції з енергозбереження та енергоефективності відповідні документи, після розгляду яких банківській установі спрямовується визначений відсоток відшкодування. Це може бути 20, 35 або 40% від загальної вартості без урахування субсидій. Об’єднання співвласників отримують відшкодування у середньому від 40 до 70%, відповідно до кількості квартир-субсидіянтів.  Банк робить перерахунок суми кредиту, відмінусувавши кошти, які надійшли з держагенства, далі – розраховується розмір щомісячного погашення. Підрядна організація, що виконує роботи, гроші від банку отримує одразу, залишається угода лише між банком та ОСББ. Будинок по вулиці Володимира Великого, 26 (колишня Мелешкіна)– один з тих, у якому необхідна заміна всіх комунікацій. Електропостачання та освітлення співвласники зробили самостійно, а ось на оновлення системи опалення довелося взяти кредит.

Перші 3 місяці  сплачуються лише відсотки, це сума відносно незначна. Інша справа – погашення тіла кредиту, до того ж, якщо передбачена компенсація відсутня. Тому ОСББ не надто поспішають брати великі суми.
Деякі ОСББ нестачу коштів поповнюють за рахунок підвищення внесків на утримання будинків.  

Тетяна Зайцева – управитель в ще одному ОСББ «Спаська, 29». Там мешканці також скористалися «теплим» кредитом, але на значно більшу суму. На меті – установка індивідуального теплового пункту. Зараз лише погоджується проект, але якщо компенсації не буде – об’єднання, після виплати відсотків, матиме щомісяця сплачувати не підйомні  кошти –  15 тисяч гривень.  

За даними, викладеними на офіційній веб-сторінці
Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України,  попит на державну підтримку з боку ОСББ та ЖБК має помітну динаміку навіть у межах поточного року. Якщо наприкінці лютого кредитів було видано 660, то станом на 1 липня – 930. Що ж до активності у розрізі регіонів – найменше кредитів отримали Луганська, Чернігівська та Вінницька області, першими у рейтингу – Волинська, Запорізька та Рівненська. За середнього показника по Україні 5,36 мільйона гривень, Дніпропетровська має 7,76.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити