Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 28 липня 2017, 18:20

gepatip

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом. Вірусний гепатит – одна з загроз і викликів людству. Сьогодні це захворювання стало в один ряд з туберкульозом та ВІЛ. Найнебезпечнішими формами гепатиту є віруси С та В, бо саме вони викликають цироз і рак печінки. Але гепатит -  не вирок,  зазначають лікарі. Раніше лікування хвороби тривало впродовж року з п’ятдесятивідсотковим успіхом, а сьогодні – потрібно тільки три місяці,   і лікування закінчується успішно практично на сто відсотків. Як вберегти себе від хвороби та що потрібно знати про «лагідного вбивцю», як називають гепатит самі медики, далі. 

Народження, переливання крові, використання шприців, голок, незахищений секс, – це ті стандартні ситуації, коли людина може  стати носієм вірусного гепатиту С. Щеплень від хвороби не існує, але лікарі радять звертати увагу на гострі респіраторні захворювання з лихоманкою, відчуттям постійної слабкості, болі в області правого підребер’я. Якщо  такі симптоми є, краще звернутися за допомогою до сімейного лікаря. На відміну від гепатиту С, ще один вид вірусної інфекції – гепатит В – протікає у більш легкій формі.  Медики зазначають, що від гепатиту В існує низка профілактичних дій.

Лікар-гастроентеролог Наталія Педич говорить, що 80 відсотків випадків гепатиту С не переростають у хронічну форму, тому важливо проходити діагностику.  Працівники благодійного фонду зазначають, що Статистика захворюваності на гепатит С у Кривому Розі не ведеться, тож у фонді  «Громадське здоров’я» озвучили дані ВОЗ по Україні.

Лікарі заспокоюють та говорять, що гепатит С виліковується при своєчасній діагностиці та використанні препаратів нового покоління. Але діагностика і  лікування гепатиту С для одного пацієнта обходиться  приблизно у тисячу шістсот доларів. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити