ПЛАЩАНИЦЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 26 жовтня 2012, 09:06

plosh Svyat_BogorodВперше  за всю історію православ’я в паломницькому турі подорожує містами України плащаниця Пресвятої Богородиці. Ініціатором такого заходу виступив Міжнародний благодійний фонд, патріарх Ієрусалимський Теофіл Третій задовольнив це прохання.

За благословення предстоятеля Української православної церкви митрополита Володимира плащаницю Пресвятої Богородиці почали приймати єпархії країни. В графіку відвідувань знайшлося місце й для Кривого Рогу, 25 жовтня велика православна святиня прибула до нашого міста.

Сотні парафіян зібралося цього дня біля храму святої мучениці Тетяни, де місто зустрічало велику православну  святиню. Адже навіть в Ієрусалімі  плащаницю Пресвятої Богородиці виносять раз на рік у Страсну п’ятницю, подивитися на це дійство прибувають тисячі віруючих. Тому українці отримали унікальну можливість побачити диво центру православ’я - на батьківщині.

Приймав плащаницю архієпископ Криворізький та Нікопольський владика Єфрем зі священиками Криворізького благочиння. Він благословив святинею  всіх присутніх, аби захистила Богородиця це місто і цих людей. Хресною ходою пронесли плащаницю до Спасо-Преображенського кафедрального собору, до процесії приєдналися сотні віруючих з усіх районів Кривого Рогу. Вшанували свою Заступницю і представники громадських козацьких організацій міста.

Величезне подвір’я собору теж ледь вміщувало парафіян, прикластися до святині прагнули тисячі людей. Після другого благословення – людей і храму, плащаницю встановили на центральному місці в соборі, першими вклонилися Богородиці священики Криворізько-Нікопольської єпархії. Владика відслужив урочисту літургію, на богослужіння прибули священики і парафіяни різних міст єпархії. Освячену на плащаниці ікону Успіння Богородиці подарував архієпископ наміснику чоловічого монастиря архімандриту Володимиру, щоб будівництво собору Успіння Богородиці, яке ведуть зараз монахи було успішним.

Плащаниця – давня ікона, яка зображує Божу Матір на смертному одрі, зберігається вона у Гефсиманській обителі, навпроти Храму Гроба Господня. Оклад прикрашений дорогоцінним каменями, котрі протягом століть дарували люди, дякуючи за зцілення, риза – дар графіні Орлової-Чесменської. Щороку в Ієрусалімі на свято Успіння Божої Матері з цією плащаницею звершують чин погребіння та хресну ходу від храму Плащаниця Пресвятої Богородиці перебуватиме в Спасо-Преображенському кафедральному соборі до 27 жовтня, об 11 годині ії урочисто проводжатимуть до Семфирополя. Протягом  цього часу храм прийматиме парафіян допізна, аби всі віруючі могли помолитися біля давньої святині і попросити у Богородиці захисту та допомоги і для своєї родини, і для свого міста.

 

Цей вміст було заблоковано. Ви більше не можете розміщувати будь-які коментарі.

Счетчик PR-CY.Rank

VideoEditStudio