Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПЕРШИЙ СПАС (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 14 серпня 2017, 19:22

spas

Медовий або Маковий Спас завжди був одним із найулюбленіших свят українців. В цей день святили мед та мак, готували численні солодкі гостини. А ще на Перший Спас за старим стилем припадала дата хрещення Русі, тому у храмах обов’язково вели урочисті богослужіння, як, власне, це робиться й зараз. 14 серпня ще відзначається святкування Всемилостивому Спасу та Пресвятій Богородиці – на честь знамення від ікон Спасителя,  Діви Марії та Чесного хреста під час бою князя Андрія Боголюбського з волзькими болгарами. Але найважливіша церковна назва цього свята, встановлена у 9 столітті, – Ізнесення древ Хреста Господня та день мучеників Маккавєєв.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці ледь вміщував парафіян, чимало людей прийшли помолитися за цьогорічний гарний врожай. Перший Спас – це ще й перший день Успенського посту, однак церквою дозволяється ласувати смаколиками з освяченого меду та маку. За традицією, 14 серпня пасічники починають збір меду, бо інакше, як вважалося, бджоли врожай іншим понесуть. Для всіх віруючих освячений мед – ліки від багатьох хвороб.

Перший Спас ще називають Спасом на воді, на честь малого водоосвячення. В цей день наші предки освячували нові колодязі та чистили старі, йшли хресною ходою на джерела та водоймища для церемонії. Зараз хресною ходою обов’язково йдуть круг храмів, з молитвою, щоб Спас захистив від спеки врожай. А церемонія водоосвячення проводиться у церковному дворі просто неба.

«Прийшов Спас – пішло літо від нас»  – така приказка дійшла до наших днів. Вважається, ніби після Спаса вода в річках холоднішає, а птахи починають збиратися у вирій. Але поки що погода радує теплом,  а попереду ще два Спаси: Яблучний – 19 серпня, та Горіховий – 29 серпня. Так що саме час збирати ці дари природи для освячення у храмах. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити