Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
НОВИЙ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН 2017-18 РР. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 16 серпня 2017, 19:07

kotelnya

Серпень-вересень – місяці активної підготовки теплоенергетиків до опалювального сезону. Традиційно у компаніях-постачальниках послуг закликають мешканців по можливості розрахуватися з боргами, аби з настанням холодів вчасно подати тепло. Але цього річ ситуація – критична. Мова йде вже не про ймовірні затримки з теплоносіями, а про те, чи стартує новий опалювальний сезон взагалі, чи запустять деякі об’єкти теплопостачання. Про це у своєму facebook написав заступник міського голови Олександр Катриченко.

“Якщо по комунальному підприємству хоч трохи розуміння є, то по державному підприємству “Кріворожтеплоцентраль”, яке вже другий рік перебуває в стадії приватизації, розуміння немає ніякого. На сьогодні там відсутня не тільки подача газу – місяць тому були відключені всі джерела енергопостачання. З шести котелень тільки одна має електропостачання. І то, тільки тому, що її з технічних причин важко відключити від напруги. При цьому державне підприємство “Кріворожтеплоцентраль”, що підпорядковане Фонду держмайна, має забезпечувати теплом приблизно половину жителів міста”, – написав  Олександр Катриченко.

Основна причина такої ситуації – багатомільйонні борги перед підприємствами за вже поставлене тепло. На рахунках компаній, що надають послуги, бракує мільйонів. Тільки населення недоплатило понад півмільярда гривень. У минулому році більшість містян вже зрозуміли: послуги теплопостачання – задоволення не з дешевих. Для незаможних українців  частину  оплати взяла на себе держава – у вигляді субсидій. Це означає, що Міністерство фінансів щомісяця має платити за рахунками малозабезпечених криворіжців. Але і тут проблеми – профільне міністерство вчасно не розраховується з теплоенергетиками, компенсації з держбюджету за пільги і субсидії склали понад 300 мільйонів гривень. В результаті підприємства не можуть розрахуватися за електроенергію та газ з ДТЕК Дніпрообленерго та НАК Нафтогаз України. До того ж,  і без того патову ситуацію ускладнює процес приватизації, а тепер ще й банкрутства ПАТ “Криворізька теплоцентраль”.

“Ми неодноразово зверталися до уряду і прем’єр-міністра з вимогою не допустити приватизації стратегічно важливого для Кривого Рогу підприємства. Але нас не почули, і місто ні за законом, ні за фактом не може впливати на його якісну підготовку до опалювального сезону. За фінансової причини зриваються всі графіки підготовки. Немає оплати за електроенергію, газ, трубу, електроди і т.д, я не кажу вже за заробітну плату співробітників, які також є криворіжцями”.

А 30-го вересня завершується термін договорів теплогенеруючих компаній з НАК Нафтогаз України, і вже з 1-го жовтня лімітів на газ можуть не дати взагалі. У перспективі це – ризик того, що опалювальний сезон так і не розпочнеться вчасно.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити