Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
РОЗКОПКИ НА ТЕРНІВСЬКОМУ КУРГАНІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 16 серпня 2017, 19:12

rozkopki terni

Розкопки на Тернівському кургані криворізькі археологи планували вже давно, але на заваді стояли фінансові проблеми. Однак час підганяв, бо неподалік кургану починається зона обвалення, будь-якої миті цінний об’єкт міг потрапити до небезпечної зони. За допомоги промисловців, ЦГЗК, у липні цього року роботи таки розпочалися, очолив експедицію професор Київського Інституту археології, відомий історик Віталій Отрощенко. Дуже скоро від початку розкопок криворізькі археологи зорієнтувалися, що мають справу із залишками ямної та катакомбної культури.

Про те, що 15 серпня – День археолога, нагадував всім лише встановлений прапор експедиції, в цілому ж день проходив звично – у роботі. Нам показали дві траншеї, де відшукали півкола каменів – частини давнього кромлеху, неподалік якого і було місце поховання одного з давніх вождів. Його відносять до часів катакомбної культури. Підтвердженням високого статусу вважають унікальну сокирку, археологи так і не визначили, чим змогли зробити в ті часи такий ідеально рівний отвір.

Археологи показали нам місце ще однієї погребальної камери – вже періоду пізньої бронзи, де було поховано невідомого вершника, таке припущення дала оригінальна застібка, яка досить добре збереглася за багато століть. До розкопок долучаються зараз і місцеві історики та ентузіасти, на багатьох найсильніше враження справило дитяче поховання, таких по курганах, як говорять досвідчені археологи, знаходять чимало.

Здійснення цієї мрії і побажали Юрію товариші-археологи в оригінальному сувенірі, у професійному колі  вже стало традицією обмінюватися знаковими дарунками на свято. Нашим журналістам за довгу плідну співпрацю теж вручили почесний знак, зроблений з уламку амфори, яка належить до 4 століття до нашої ери.

Схоже, це не остання наша зустріч з археологами цього літа, є припущення, ніби центр давнього святилища знаходиться між траншеями. Так що можна сподіватися і на інші цінні знахідки, які стануть важливими для історії не тільки нашого регіону.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити