Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЛІТНІ ШКОЛИ ДЛЯ НАУКОВЦІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 21 серпня 2017, 19:14

nauk tabir

Цьогоріч головною темою Київської наукової літньої школи стало вивчення єврейського минулого в Україні в період 20 століття, нові факти з історії єврейських погромів та явища Голокосту. Організаторами виступили Київський національний університет імені Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту та Центру наукових досліджень Голокосту імені Менделів Меморіального музею Голокосту США. Американські дослідники чітко окреслили грамотний підхід до подання цієї теми, на котрий варто орієнтуватися й Україні.

Головною темою Львівської наукової літньої школи обрали соціальну діяльність митрополита Андрея Шептицького, з такою ініціативою виступили провідні організатори заходу – Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету. Вплив цього видатного діяча початку 20 століття на його вплив на розвиток греко-католицької церкви, а також політики, економіки й культури України і сьогодні відіграє важливу роль не тільки для збереження історичної памяті у не викривлених пропагандою реаліях.

Діяльність митрополита Шептицького важко оцінювати однозначно. Архієпископ Львівський та єпископ Камянець-Подільський, депутатом Галиційського Сейму та австрійської Палати Панів, в роки Другої Світової війни набрався хоробрості втрутитися у велику політику. На Східній Україні його називали прибічником нацистів, на Західній – рятівником беззахисних людей, тому зараз, коли йдеться про правильні акценти в оцінці історії, обминути цю постать неможливо.

Учасники  навчання не лише переймали зарубіжний досвід, а й ділилися своїм, дуже цінним подарунком для українських молодих науковців стали книги та диски з важливою інформацією. Як відзначили криворізькі представники, саме на таких уроках минулого особливо відчувається, наскільки зараз для українців актуальні поняття милосердя, віри та єдності.

Збереження національної пам’яті зі справедливим акцентом на  подіях минулого – задача для українців поки що нова, однак молоді науковці старанно освоюють тонкощі цієї науки. І роблять ставку на спільну роботу, як у візитах, так і онлайн.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити