Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПІДТРИМКА ОСББ ТА ЖБК. ВИКОНКОМ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 13 вересня 2017, 19:23

gorispolkom

Протягом кількох останніх років для реалізації міських програм, спрямованих на підтримку мешканців багатоповерхових забудов, з місцевого бюджету витрачено 125 мільйонів гривень. Однак, фінансування відбувається не рівномірно – щороку пріоритети змінюються, говорить начальник управління благоустрою та житлової політики міськвиконкому Іван Карий. Цьогоріч, наприклад, порівняно з попередніми роками, більше уваги  приділяють капітальному ремонту ліфтів.  

Динаміка реалізації програм, які передбачають конкурсні умови, цілком залежить від активності учасників. Наприклад до програми «Теплий дім» у поточному році долучилися майже 100 будинків, тоді як у 2016-му – лише 17. Відповідно і фінансування становить 15 мільйонів гривень – проти минулорічних 2 з половиною. Якщо програма «Мій дім - ОСББ» орієнтована на розвиток та підтримку об’єднань співвласників, то пропозицією Теплого дому можуть скористатися мешканці неорганізованих будинків, які бажають впроваджувати енергоефективні заходи. 

Рішення, яке у ході засідання виконкому було підтримане,  включає також зміни до моделі співфінансування. Раніше мешканці будь-якого багатоквартирного будинку для участі у проекті мали сплатити 10% від його загальної вартості. Це ставило в дещо нерівні умови наприклад, дво- і девятиповерхівки. Відповідно до нововведення – права великих і малих будинків має урівноважити  перехід від процентного показника до показника площі.

З 2016-го року в місті діє програма часткового відшкодування кредитів, наданих ОСББ та ЖБК на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері. З міського бюджету здійснюється 20%-ве відшкодування вартості. 

Нарешті дійшла черга і до вирішення проблем з аварійним житлом. Щоправда, поки що йдеться лише про розробку відповідної програми на 2018-ий рік.

Окрім обговорення реалізації міських програм, спрямованих на підтримку власників житла, на засіданні було прийнято низку бюджетних рішень. Докладніше про них – у нашому наступному інформаційному випуску.  

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити