Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
“ЄВРАЗ СУХА БАЛКА”. ЗАЯВА. (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 15 вересня 2017, 18:53

shahta

Детективна історія конфіскації квадрокоптера у журналістів 5-го каналу швидко поширилася у ЗМІ та соцмережах 13-го вересня. Як з’ясувалося, журналісти хотіли записати інтерв’ю з ген директором “Євраз Суха Балка”, але їм відмовили, як відмовили і у проведенні зйомок на виробництві. Послалися на те, що це об’єкт підвищеної небезпеки.  13-го вересня ввечері знімальну групу помітила охорона підприємства біля контрольно-пропускного пункту шахти ім. Фрунзе. А пізніше охорона побачила, як квадрокоптер літав над територією рудника, а потім приземлився. Охорона діяла за інструкцією, запевняють у компанії.

“Згідно зі своїми функціональними обов’язками співробітник охорони шахти попрямував до цього місця, щоб вивчити його (апарату – прим.) комплектацію і визначити, чи не є він джерелом загрози безпеці для основних фондів, виробничого процесу, життя і здоров’я робітників. На даний момент огляд проведено, встановлено, що це квадрокоптер стандартної комплектації, тому служба безпеки рудника готова повернути його журналістам після надання документів, що підтверджують їх право власності на пристрій (про придбання або наявності на балансі роботодавця), оскільки маркування 5-го каналу на квадрокоптері відсутнє”.

У наступному випуску програми “СТОП корупція” журналісти 5-го каналу анонсували нібито викриття фінансових схем діяльності “Євраз Суха Балка”. У тексті офіційної заяви повідомляється, що тільки за шість місяців 2017-го підприємство сплатило понад 179 мільйонів 700 тисяч гривень  до місцевого та державного бюджетів. А рентні виплати за користування надрами  склали понад 96 мільйонів 400 тисяч. Натомість журналістів 5-го каналу звинувачують у порушеннях професійних і етичних стандартів. Водночас дії Державної служби геології і надр називають бюрократичною тяганиною.

Нагадаємо, 2-го серпня  Дерслужба видала  наказ за номером 350 про припинення на шахтах усіх видів робіт, пов’язаних з використанням надр. У відомстві це пояснили тим, що гірничі роботи на підприємствах велися з порушенням стандартів та правил і можуть спричинити псування родовищ та знизити ефективність робіт.

Процедуру  продовження ліцензії почали ще 1-го лютого 2016-го відповідно до закону. Але в установлений 60-денний термін у Держгеології  відповіді не дали, говориться у офіційній заяві.

“В даний час судовий процес пройшов всі 3 інстанції, Вищий адміністративний суд рішенням від 23.03.2017 р зобов'язав Держгеології продовжити термін дії ліцензії та видати її. Однак воно не виконується, а замість цього Держгеології видано наказ про зупинку робіт з видобутку руди підприємством, ініційований позов з вимогою такої зупинки під приводом відсутності ліцензії, яку сам же цей орган і не видає всупереч рішенню суду! Тим самим чиновники намагаються залишити без засобів до існування багатотисячний трудовий колектив”.

У компанії “Євраз Суха Балка” додали, що готові надати достовірну інформацію про ситуацію з ліцензуванням всім зацікавленим ЗМІ. Нагадаємо, щодо ситуації із закриттям шахт, у серпні журналісти Криворізького суспільного направили відразу два листи-запити до керівництва “Євраз Суха Балка”  та у Держгеонадра. Відповіді від гірничорудної компанії так і не отримали до цього часу, натомість у Держгеонадра закриття шахт прокоментували і підтвердили відповідними документами, про що ми розповіли у нашому інформаційному випуску 28-го серпня.“ЄВРАЗ СУХА БАЛКА”. ЗАЯВА              
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити