Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЗНАХІДКИ ІСТОРИКІВ ПРАВОСЛАВ’Я (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 28 вересня 2017, 19:37

znahidki istorikiv

Чи не єдиним відомим фактом, котрий вдалося зясувати за часів заснування Криворізько-Нікопольської єпархії, було те, що до революції на території нинішнього Кривого Рогу нараховувалося 19 храмів. Майже всі вони були знищені за хвиль атеїзму 30-х та 60-х років. Деякі фотографії першої церкви містечка – Святомиколаївської – збереглися в історико-краєзнавчому музеї. Сьогодні історики православ’я єпархії вже зібрали свій, досить багатий матеріал про священиків, котрі навіть у безбожні роки намагалися не полишати паству без духовної підтримки.

Вдалося відшукати фотографії священиків, котрі нещодавно були внесені Синодом до сонму новомучеників та сповідників Єкатеринославської землі, які постраждали за віру в роки репресій. Є в цьому переліку і криворіжці: колишній єпископ Криворізький Порфирій і архієпископ Курський і Обоянський, перший єпископ Криворізький Онуфрій. Пам’ятник цим настоятелям було відкрито кілька років тому біля Спасо-Преображенського кафедрального собору. На місці зруйнованої Святомиколаївської церкви – тепер пам’ятник стоїть покровителю міста Миколаю-угоднику, а макет першого храму відновили в експозиції під відкритим небом. Допомагають в пошуковій роботі і вихованці недільних шкіл.

Три роки тому дослідникам вдалося встановити місце розташування Святомиколаївської церкви, котру побудувала у 1902 році поміщиця Марія Ростовська. Цей храм був унікальний тим, що розписувалася за аналогом Свято-Володимирівського у Києві.

Все це – лише частина того, що вдалося відшукати допитливим історикам. Старання дослідників належно оцінюють не тільки в єпархії, деякі матеріали представляються на щорічних Міжнародних Кирило-Мефодіївських читаннях, куди з’їжджаються священики з різних областей. Важливих тем дуже багато, і історики сподіваються, що їм ще пощастить відкрити нові імена духовників, котрі до останнього чесно служили своїм парафіянам та своєму місту.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити