Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими

Конкурс на посади

ua suspilne

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ВИБОРЧИЙ КОДЕКС (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 07 листопада 2017, 19:35

verhovna rada

Український парламент ухвалив у першому читанні новий виборчий кодекс. Автори законопроекту – спікер Верховної Ради Андрій Парубій та народні депутати Олександр Черненко й Леонід Ємець. За документ проголосували 226 депутатів. Додамо, що новий виборчий кодекс підримали більшість криворізьких парламентарів: Олександр Вілкул, Андрій Гальченко та Костянтин Павлов від Опозиційного блоку проголосували “за”, Шпенов Дмитро був відсутній на засіданні. Не підтримав законопроект Костянтин Усов від Блоку Петра Порошенка.

Документ, зокрема, передбачає, що на парламентських виборах введуть систему регіональних відкритих списків. Її суть у тому, що у кожному з 27-ми виборчих регіонів партії висувають свої списки, а виборець обов’язково голосує за одну з цих партій і за бажанням – за когось з кандидатів саме в цьому регіональному списку. За таких умов партійне керівництво не може вплинути на місце кандидата в списку. Також пропонують встановити 4% виборчий бар’єр для проходження партій до парламенту, на сьогодні це 5%.

На виборах міських голів пропонується виборча система абсолютної більшості. У розділі кодексу “Місцеві вибори” передбачено, що на виборах до сільських, селищних, міських і районних рад, у яких кількість виборців не перевищує 90 тисяч осіб, пропонується багатомандатна мажоритарна система. В окрузі перемагає не один кандидат, як це відбувалося на останніх місцевих виборах за діючим законодавством, тепер перемогу можуть отримати від двох до чотирьох кандидатів, залежно від кількості виборців в окрузі. Це має знизити кількість порушень і зловживань на виборах.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити