Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 09 листопада 2012, 10:46

Den Movy9 листопада – особлива дата для усіх, хто говорить українською, адже саме сьогодні відзначають день української писемності та мови.

15 років тому це свято було встановлено указом Президента України. До речі, статус державної наша мова набула усього 23 роки тому. Знаний співець української Максим Рильський писав – як парость виноградної лози, плекайте мову. Як це намагаються робити сучасні українці, небайдужі до рідної мови?  Солов’їна, мелодійна, співуча – багато епітетів можна добрати, щоб описати таку звичну нам рідну українську мову. І щоб там не казали про її «вторинність», українська мова вважається однією з найдавніших у світі. Вона походить від праслов’янської і, на думку вчених, своїм корінням сягає навіть найдавнішої мови світу – санскриту. 9 листопада – у день української писемності та мови у Кривому Розі проходило чимало культурних заходів з цієї нагоди. Підготували цікаву поетично-музичну програму для свої маленьких відвідувачів працівники бібліотеки-філії №15 спільно  з учнями 91 гімназії.

За словами бібліотекарів, діти готувалися до свята дуже завзято. У кожного тут була своя роль – хтось розповідав про шлях розвитку та історію української мови, інші – співали українських пісень та декламували вірші.

На святі булі не лише учні 91 гімназії, а й запрошені спеціальні гості – поетеса-бард Надія Косяк, учениця природничо-наукового ліцею Юлія Ворман, яка читала власні вірші. І кожен з присутніх тут – як діти, так і дорослі, мали що сказати про красу рідної української мови.

Українську мову у школах викладають у середньому 4 години на тиждень, причому діти вивчають і її діалекти.

Українська мова входить до 20ки найпоширеніших мов світу, і у першу трійку – за милозвучністю та красою. Тож ми не можемо нехтувати даним нам прекрасним культурним багатством і сьогодні маємо, як ніколи, плекати рідну українську мову.

 

Цей вміст було заблоковано. Ви більше не можете розміщувати будь-які коментарі.

Счетчик PR-CY.Rank