Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МЕДИЧНА РЕФОРМА ШВИДКОЇ ДООПМОГИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 01 грудня 2017, 19:23

03

Від сьогодні, 1-го грудня, в Україні на каретах швидкої мали з’явитися лікарі нових спеціальностей: парамедик, екстрений медичний технік та інші. Чи запрацювала парамедицина у Кривому Розі, та що чекає містян з’ясовувала наша знімальна група.

Дзвінок до диспетчерської і медики швидкої мчать рятувати життя. У середньому за добу  фіксується  від шестисот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти викликів. Обслуговуване населення складає третину Дніпропетровської області, а це Кривий Ріг та прилеглі сільські райони. За наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі, а слідом і МОЗ, із 1 грудня  в каретах швидкої мали з’явитися замість фельдшера – парамедик, а місце  водія займатиме екстреним медичним техніком. У Криворізькій станції швидкої переконані, такі зміни завчасні. Нині і лікар, і фельдшер ставлять діагноз та призначають лікування, в той час, як парамедик має здійснити невідкладні процедури та транспортувати хворого до стаціонару.

За словами Анатолія Бійовського, реформа набула широкого резонансу не тільки серед медиків, а й профсоюзних організацій. І днями старі професії повернули до класифікатору, але введені раніше залишили.

За прогнозами у МОЗ перехід на нові професії парамедицини розпочнеться з 2018 року. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити