Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 06 грудня 2017, 19:41

inclusiv navch

Два рази на тиждень Лариса Дюндік збирає доньку Лілю до школи. У 16-річної дівчинки складний діагноз: ДЦП, спастична диплигія, що зумовлює  легку розумову відсталість. Лілі  важко рухатись та розмовляти. Аби дістатися школи, жінці доводиться долати на своєму шляху певні перепони.

До навчального закладу йдуть пішки, перетинаючи бордюри  - хвилин 10. Ось і Криворізький ліцей № 81. Піднятися східцями зазвичай допомагають вчителі або учні, інколи доводиться справлятися самотужки.

Вже 6 років Ліля знаходиться на домашній формі навчання, однак, аби прогресувати у розвитку та адаптуватися до навколишнього світу, дівчинка відвідує індивідуальні заняття з психологом та соціальним педагогом.

Індивідуальні заняття в ліцеї відвідують дві особливі дитини. Звернень батьків щодо утворення інклюзивних класів до адміністрації не надходило. 

Однак до змін, що вносить інклюзивна освіта, потрібно бути готовими, - вважають педагоги закладу й насамперед навчаючи школярів та їх батьків   толерантному ставленню до фізично обмежених учнів.

Також за новим законом про освіту, будівлі та приміщення навчальних закладів мають відповідати вимогам доступності для фізично обмежених осіб. Відповідальність за реалізацію, облаштування покладено на міські інклюзивно-ресурсні центри. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити