Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ 31. ПЕТИЦІЯ. “КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ”. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 31 січня 2018, 19:30

sobranie sesija

Стоп-оренда, стоп тиск на працівників “Кривбаспромводопостачання”. Люди, які зранку вийшли під стіни міськради на мирну протестну акцію, впевнені: передача в оренду частину стратегічного державного підприємства “Кривбаспромводопостачання” до комунального  “Кривбасводоканалу” – це незаконна схема, яка, окрім конфліктної ситуації на самому підприємстві, тягне за собою ще й ризики для міста. І  підвищення тарифів на воду або побутова відсутність питної води – не найгірший варіант. Є ризик  підтоплення міста шахтними водами.

Екс-працівник “Кривбаспромводопостачання”, інженер за фахом та автор петиції Костянтин Борщ взагалі впевнений, що передача в оренду частини об’єктів цілісного комплексу з цілісним технологічним процесом – це незаконно, фактично це тіньова фінансова оборудка і прямо звинуватив у цьому керівництво підприємства.

Нічого негативного для міста у тому, що Кривий Ріг буде мати свою єдину систему водопостачання, не бачить мер Юрій Вілкул. Він запевняє: наше місто – єдине в Україні, де паралельно існують дві системи, державна і комунальна. Подібне злиття технологічних потужностей вже давно відбулося у інших п’яти українських містах, де такі системи працювали раніше. Мер закликав підійти до питання зважено.

Більшість депутатів зійшлися на тому, що у ситуації потрібно досконально розібратися. Чи буде збережено стабільну роботу обох водопостачальних підприємств, як це вплине на формування тарифів для населення та промислових підприємств, чи є порушення прав робітників, які підпали під процедуру скорочення та мають перейти до комунального водоканалу.

Депутати від демсил  сходяться в одному: те, що на державному “Кривбаспромводопостачанні” розгорівся конфлікт між керівництвом та працівниками, те, що люди бояться залишитися без роботи через тотальне скорочення, – це стовідсотковий мінус керівництву підприємства, яке вчасно не інформувало своїх робітників, не йшло на нормальні та конструктивні перемовини, а діяло виключно методами тиску.

Натомість гендиректор “Кривбаспромводопостачання” бачить у цій ситуації виключно особисті політичні інтереси певних осіб, які і розпалюють конфлікт. Яких саме осіб – не називає.

Керівники обох підприємств, і державного, і комунального, задіяних у процесі передачі об’єктів в оренду, запевнили: соціальні гарантії працівникам будуть збережені. А місто отримає в результаті ефективну і стабільну єдину систему водо забезпечення. Міськводоканал вже готовий презентувати програму створення такої системи.

Петицію після майже годинного емоційного обговорення зрештою не підтримали: за неї віддали лише 15-ть голосів “за”. Але до цього питання пообіцяли повернутися. І депутати, і міський голова підтримали пропозицію створити спеціальну робочу групу, яка глибоко вивчить це питання. До складу робочої групи пообіцяли увійти і керівники обох підприємств. В інтересах містян та в інтересах самих працівників “Кривбаспромводопостачання”.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити