Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КРИВОРІЖЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 15 лютого 2018, 19:13

voini internaz

15-го лютого Україна відзначає День учасників бойових дій  на території інших держав. У Кривому Розі місцем зустрічі багатьох колишніх шураві став пам’ятник   воїнам-інтернаціоналістам у парку  «Ювілейний» Довгницівського району. Вшанувати загиблих земляків приходить у цей день чимало криворіжців. 29 років тому останні радянські війська залишили територію Афганістану, ця дата залишилася особливою для всіх українців, котрі воювали на цій землі.     15-го лютого радо зустрічаються  і криворізькі афганці, приносять світлини, прапори своїх громадських організацій, котрі об’єднують різні види військ Афганістану.

Війну і Афгані пройшли 3 тисячі 700  криворіжців, сказав,  виступаючи  на мітингу-реквіємі  Юрій Федосенко,  голова Криворізької організації УСВА. До мітингу  долучилися представники влади, громадських організацій, прийшли до  пам’ятника афганцям і чимало криворіжців, чиї рідні не повернулися з гір Афганістану. Поіменно згадали в цей день в парку «Ювілейний» всіх загиблих криворізьких воїнів.

Майже 5 тисяч українців загинули, близько ста – потрапили в полон чи пропали без вісти, більше 6 тисяч – повернулися інвалідами. Афган став болем матерів та дружин і пеклом випробування для чоловіків. Ті, кому пощастило повернутися, добре пам’ятають знаковий день – 15 лютого, коли для них завершилася ця війна.  

У Кривому Розі діють міська та 8 районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану, Криворізька є однією з найбільших в Україні. В цей день обов’язково приходять на зустріч, навіть з дітьми та онуками, говорять, що вважають це своїм обов’язком перед загиблими друзями.

Колишні шураві встановили імена ще 16 криворіжців, які не значилися на плитах. За словами голови УСВА Юрія Федосенка, ці невідомі досі прізвища викарбують на додатковій плиті меморіального комплексу парку «Ювілейний». 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити