Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕРЖПРАЦІ. БЕЗПЕКА У ШАХТАХ. ТРЕНІНГ МОП. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 15 березня 2018, 19:17

shahta 2

Фахівці з  Фінляндії, Польщі, Японії приїхали в Україну, щоб поділитися міжнародним досвідом у сфері безпеки праці на шахтах. Голова профільної служби Роман Чернега зазначає: за останні декілька років реорганізації системи охорони праці в Україні це перший такий масштабний тренінг для гірників.

Експерти та консультанти МОП самі визначали українські шахти, де проводитимуть тренінги. Криворізьку шахту “Ювілейна” міжнародні експерти обрали не випадково. Тут гірники працюють вже на глибині понад півтора кілометри. Власне, як і на більшості українських шахт, підземний видобуток йде все на більших і більших глибинах.

Закордонних фахівців з безпеки праці це вражає чи не найбільше. Кажуть: у світі видобуток руди йде практично на поверхні, усі процеси автоматизовані, там основна проблема – логістика, у нас же саме через глибину розташування багатих руд на перший план виходить не лише проблема автоматизації виробництва. Специфіка геологічних умов створює додаткові ризики у роботі криворізьких гірників.

В усьому світі гірничі та вугільні підприємства працюють за принципом ризикоорієнтованого підходу. Це означає, що кожен працівник на своєму робочому місці має навчитись самостійно визначати потенційні ризики і небезпеки. Усе задля того, аби зберегти власне життя та здоров’я.

Саме цей стандарт хочуть впровадити тут, в Україні. На “Ювілейній” запевняють: готові і вчитися, і ділитися вітчизняним досвідом. Як, власне, і всі учасники тренінгу.

Тепер міжнародні експерти думають, як адаптувати високі стандарти до українських реалій. Та впевнені: це – можливо. Тут, у Кривому Розі, під час тренінгу Вікінг Хусберг хоче розказати у деталях, на що українським гірникам і наглядовцям з безпеки праці  потрібно звернути більше уваги, як вміло користуватися правилами у повсякденній роботі. У всякому разі, пан Вікінг планує ще раз повернутися до Кривого Рогу, який так вразив його своєю унікальністю та специфічністю.