Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДИВА ФЛОРОМОЗАЇКИ ВІД ГРИГОРІЯ СИНИЦІ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 23 березня 2018, 19:27

vistavka sinica

Криворізький музей-квартира художника Григорія Синиці вирішив показати маловідомі зразки монументального мистецтва, завдяки якому прославився автор, – флоромозаїки. Відреставровані богиня Лада і половецькі мадонни, яскраве «Літо», котре донедавна прикрашало одну з їдалень «АрселорМіталКривий Ріг». Багато років тому це панно, створене з жолудів, очерету та фруктових кісточок,  здивувало навіть досвідчених художників.

На виставці можна було побачити і фотографії панно, котрі робив за радянських часів Григорій Іванович у закладах Донецька та Олександрії. Зараз їх представили вперше. Це були його  спроби створити незвичайну мозаїку, за яку отримав згодом Шевченківську премію.

Григорія Синицю згадували друзі та однодумці, митці говорили, що багато чому навчилися у цього майстра. Григорій Іванович мріяв створити свою колористичну школу, набрати учнів, але не встиг. Залишилося тільки 12 оригінальних зразків флоромозаїки – із монументального мистецтва.

Серед відвідувачів особливо вирізнявся маленький художник Федя Добровольський. Його роботи викладачі вже зараз називають перспективними, а тут хлопчина ще й зацікавився незвичайною технікою.

Зараз мистецтво флоромозаїки  широко відоме, але витвори Синиці вирізняються переплетінням християнської та язичницької символік, характерним українським колоритом. На цих зразках зараз навчаються майбутні художники, і викладачі факультету мистецтв висловили сподівання, що з часом ще з’явиться майстер, котрий зуміє їх перевершити.