Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЛІКУВАННЯ ГЕПАТИТУ КОШТУВАТИМЕ ДЕШЕВШЕ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 27 липня 2018, 19:14

gepatip

Як повідомила під час круглого столу головлікар Криворізької міськлікарні №1 Олена Партоєва, кількість інфікованих на гепатит в Україні вже сягнула 325 мільйонів осіб. Зараз діє Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, але отримати безкоштовне лікування вдалося протягом минулого року лише 80 криворіжцям. Бо дорогих ліків вистачало не на всіх, та й не всі хворі знали про цю програму.

Назвати кількість хворих на гепатит у Кривому Розі медики не змогли, але цифри по області прозвучали: більше 20% мешканців інфікованих. Серед них – говорить методист міського центру здоров’я Олена Бортуаль, є й учасники АТО, які наражаються на гепатит ще й при нанесенні татуювання в антисанітарних умовах.

Народження, переливання крові, використання шприців, голок, незахищений секс, – це ті стандартні ситуації, коли людина може  стати носієм вірусного гепатиту.

Тепер, завдяки державним закупівлям через міжнародні організації, курс лікування коштуватиме 189 доларів. Для порівняння: в Європі він обійдеться близько 150 тисяч доларів. А ще в Україні реалізується 5-річний проект «Заради життя». Йдеться про комплексний пакет послуг з діагностики, профілактики та лікування ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С у пенітенціарних закладах.

Медики говорять: хворі, які подали заявки на лікування за державною програмою, отримуватимуть медикаменти за принципом першочерговості. Всі інші можуть пройти діагностику в медзакладах міста і отримати лікування, але – вже за власний кошт.