Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
Радіопроекти

radio

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНІ І ПУБЛІЦИСТИЧНІ ПРОГРАМИ

Новини Криворіжжя

Інформаційна програма. Оперативні повідомлення, репортажі про події в місті, Криворізькому районі, Дніпропетровській області, країні, світі. Політичне, соціально-економічне, культурне життя. Інформація про діяльність виконавчої та представницької гілок влади України, Дніпропетровщини, Криворізького регіону.

На порозі тижня

Інформаційна ранкова щопонеділкова передача про нові та найбільш значимі для суспільства нормативно-правові акти державних та місцевих органів влади. Складається із двох тематичних блоків. Перший – передбачає короткий огляд чи аналіз законодавчих актів із залученням компетентних коментаторів, депутатів, представників органів влади, фахівців. У другому блоці передачі надаються поради фахівців (психологів, науковців, лікарів тощо) щодо життєвих потреб мешканців міста. Розрахована на широке коло слухачів.

Пульс доби

Підсумкова інформаційна передача. В ній розповідається про головні події в різних сферах життєдіяльності міста, які відбулися протягом тижня, що минає. Вона складається із журналістського аналізу важливих подій, коментарів та виступів їх учасників. Обов'язково доповнена свіжою інформацією про події п'ятниці, анонсами важливих заходів у вихідні дні.

Діалог

Передача у прямому ефірі за участю гостей студії (представники органів влади, міських установ, політосередків, профспілок, громадських організацій, промисловців, науковців, культосвітніх працівників).Вона передбачає інформування слухачів про соціально-економічний розвиток міста і регіону, його інфраструктуру, участь у цьому громадськості, роз’яснення нового у законодавстві, національної самосвідомості. При плануванні тем враховується злободенність проблем, важливість подій, необхідність фахових роз'яснень тих чи інших актуальних питань.Під час прямого ефіру постійно практикується спілкування слухачів із гостями студї по двоканальному телефонному інтерфейсу.

Реформи. Влада. Суспільство

У передачах висвітлюється хід державних реформ в різних галузях, результативність реалізації Указів Президента України, програм діяльності Уряду. Запровадження державних та національних програм і проектів, про зміни на краще в життєдіяльності регіону, міста та вирішення проблем в інтересах територіальної громади. У рамках програми передбачаються звіти народних депутатів України перед виборцями.

Україна і світ

Передача про реалізацію державної зовнішньої політики України, її міждержавні відносини. Зокрема, про країни Євросоюзу, їх становлення та розвиток, сучасні здобутки у різноманітних галузях. Розповідає про євроінтеграційні процеси в Україні. Готуються матеріали про зв’язки та співпрацю Криворіжжя із європейськими країнами про контакти з українськими діаспорами світу. Тут також передбачена тематика про євроатлантичні наміри України, значення і роль НАТО у вирішенні проблем світової спільноти.

Екологічний вісник

У передачах розповідається про виконання законів України, державних та регіональних програм щодо оздоровлення довкілля. Йде мова про реальний екологічний стан на Криворіжжі, діяльність місцевих підприємств-забруднювачів довкілля та впровадження на них природозахисних заходів. Також висвітлюється робота місцевих науковців-екологів, громадських організацій даного спрямування, участь населення у збереженні довкілля, формування у радіослухачів екосвідомості.

Територія життя

У передачі порушуються актуальні теми та проблемні питання в різних сферах життєдіяльності громадян та міста. Основна увага приділяється соціальним питанням (інваліди, багатодітні сім'ї, ветерани, виплати зарплат, пенсій, допомог); енергозбреження, розвиток освіти, медицини, культури; а також безпека життєдіяльності на виробництві, в побуті тощо. В матеріалах йдеться як про позитивний досвід та напрацювання, так і про критичні ситуації та шляхи вирішення проблем. До участі в передачах злучаються фахівці з різних галузей, керівники підприємств, організацій та їх підрозділів, представники місцевої влади та громадськості, а також мешканці міста.

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ПРОГРАМИ

Джерела духовності

Культурологічна програма покликана допомогти радіослухачам осмислити життя в усій його багатогранності, розширити обрії індивідуального сприйняття світу. Передача спрямована на формування моральної культури у суспільстві. Передбачається, що на прикладах історичних фактів, подій, життя відомих і пересічних людей в ній обґрунтовуватимуться моральні цінності та ідеали. У передачі також висвітлюється походження, сутність релігій, їх вплину на духовний світ людини, розкривається значення кращих зразків української та світової літератури, мистецтва, народної творчості для формування високохудожньої особистості.

Радіобібліотека

Передача про новинки та нові імена в українській та зарубіжній літературі. Також передбачається широке знайомство слухачів з творчістю місцевих авторів, в т.ч. спілкування з ними в радіоефірі. Висвітлюється сучасний погляд на українську літературну класику, її сприйняття молоддю. Інформація про зміни у вітчизняному книговидавництві. Мета - пропагування книги, насамперед, української, як необхідної умови піднесення культурного рівня громадян.

За лаштунками успіху

Передача передбачає розповіді про досягнення фахівців своєї справи та успішних людей у всіх сферах життєдіяльності людини; про їх шлях до наміченої цілі. Мета програми – формування у слухачів активної життєвої позиції для реалізації власного потенціалу в обраному напрямку. До створення програми передбачається залучати кращих професіоналів своєї справи, відомих громадських діячів, політиків, представників виконавчої влади та органів самоврядування, науковців, митців, які зробили свій внесок у соціально-економічний розвиток рідного краю, нашої держави.

Творча палітра

Програма про культурний розвиток регіону; про мистецьке життя міста; про творчість талановитих криворіжців та гостей міста. Передбачено цикл передач для шанувальників народних традицій. Розповіді про діяльність самодіяльних творчих колективів Криворіжжя з презентаціями їхніх кращих програм, що здобули визнання на престижних конкурсах. У програмі використовується й цікава інформація про важливі мистецькі події в Україні та світі.

 
Біблія і сучасність

Культурологічна передача релігійного спрямування. Передбачає формування моральних цінностей у слухачів на основі християнського віровчення шляхом роз’яснення біблійних заповідей, релігійних традицій та свят в проекції на сьогоднішній світ, життя і місця в ньому людини.

Музичні вечори

Передача спрямована на популяризацію класичної музики, яка останнім часом все рідше лунає з екранів телевізорів та радіоприймачів. За допомогою фахівців-музикознавців міста відбувається знайомство слухачів із життям і творчістю видатних композиторів минувшини і сучасності, в тому числі українських. У передачах обов’язково звучать фрагменти їх музичних творів.

З днем народження, ветеране!

На виконання Указу Президента України щодо відзначення історичних дат і вшанування ветеранів війни та праці, учасників бойових дій на криворізькому радіо 8 років триває благодійна акція «З днем народження, ветеране!». В передачу готуються, за замовленням рад ветеранів, громадськості, соціальних працівників, вітання ветеранам війни та праці з розповідями про бойовий та трудовий шлях людини і пісні на замовлення. Передача має постійний зворотний зв'язок із слухачами, для багатьох з яких вітання по радіо є, на жаль, чи не єдиним доказом, що про них не забули.

Народний календар

Цикл передбачає стислу інформацію про найважливіші дати українського та світового календаря: визначні дати, професійні, релігійні, народні свята української минувшини і сучасні особливості їх святкування. Також рубрика спрямована на розкриття світоглядних уявлень українців. Значна увага приділяється популяризації народних традицій, обрядів та звичаїв, повязаних із високими культурними і моральними цінностями нашого народу (любов до рідної землі, патріотизм, працелюбство, взаємодопомога, вшанування родини, батьків та ін.).

Шевченкіана

Рубрика впроваджується на відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Передбачає широке знайомство з його життєвим шляхом та творчістю. А також творами українських і світових митців, присвячених Кобзарю. Будуть висвітлюватися заходи всеукраїнського та місцевого рівня, приурочені ювілею Т.Г.Шевченка.

 

НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ПРОГРАМИ

Закон для всіх

Передачі спрямовані на інформаційне забезпечення та підтримку прав і свобод громадян нашої держави, передбачених Конституцією України, загальною декларацією прав людини, європейською конвенцією про захист прав людини і загальних свобод. У програмі роз’яснюються основні положення законодавчих та правових актів, офіційних документів; висвітлюється робота правоохоронних органів у сфері боротьби та протидії злочинності та збереження громадського порядку. В полі постійної уваги – подолання економічної злочинності, корупції, контрабанди, торгівлі людьми, наркобізнесу, протидії тероризму, організованій злочинності. В рамках програми передбачено рубрики «Юрист консультує» - відповіді фахівців юриспруденції на питання слухачів щодо дотримання і застосування чинного законодавства; «Кримінальна хроніка» - висвітлюються окремі резонансні злочини та їх розкриття.

 

Права дитини

Передача спрямована на інформування слухачів про стан системи правового захисту дітей в Україні. У ній піднімаються найактуальніші проблеми, які є у сфері прав дитини (їх порушення та захист). Мета передачі - знайомство населення з головними документами державного та міжнародного рівнів, які захищають права дитини. Передбачаються зустрічі з працівниками служб та громадських організацій із захисту прав дитини, надання ними консультацій з конкретних питань, що цікавлять радіослухачів. А також радіорозмова з неповнолітніми, як можна вирішити ту чи іншу життєву ситуацію, коли порушуються їхні права.

 

Барви рідної мови

Передача сприяє впровадженню державної мови в усі сфери суспільного життя, вихованню свідомого ставлення до мови як національної культурної цінності. В її основі – пояснення, консультації та коментарі мовознавців, які спрямовані на підвищення мовної культури всіх верств населення. Через знайомство з науковими дослідженнями, педагогічними наробками викладачів розповсюджується та популяризується кращий досвід їхньої роботи щодо всебічного застосування української мови в усіх сферах життєдіяльності. В передачі порушуються актуальні питання сучасного стану української мови, підвищення її авторитету і престижності як в місті, так загалом в Україні.

 

Дати. Події. Люди

Програма науково-просвітницького спрямування, яка передбачає знайомство слухачів з історичним минулим, важливими періодами, фактами в житті України, регіону, міста. Приурочується до знаменних, пам'ятних дат українського календаря. Розповідає про відомі постаті в історії України, рідного краю. Готуються передачі при допомозі істориків - науковців, краєзнавців, пошуковців, а також на основі архівних матеріалів. По можливості в окремих передачах висвілюється сьогоднішнє розуміння слухачами, особливо молоддю, значення історичних подій.

 

Сторінки історії

Програма складається із циклу передач, побудованих на спогадах очевидців про історичні події різних періодів ХХ століття на Дніпропетровщині, у Кривому Розі, довколишніх селах. Основні напрямки її окреслені тематичними рубриками: "Відлуння 30-х" - про періоди сталінських репресій та голодомору. "Дороги війни" - спогади учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні, визволителів Кривого Рогу, партизанів, підпільників, працівників тилу, дітей війни. "Пам'ятаємо минуле заради майбутнього" - про роботу шкільних музеїв, кімнат бойової слави, пошукова робота по встановленню поховань та імен загиблих в роки війни тощо.

 

Україна в кадрі

Цей цикл передбачає коротенькі радіозамальовки про історико-культурні місця, заповідні території, музеї, пам’ятники, населені пункти України, що дозволяють слухачам більше дізнаватися про визначні місця, історію своєї Батьківщини. Передачі заохочують до мандрів по Україні туристичній.

 

Гордість України

Цей цикл передбачає стислі розповіді про видатних українців, їх внесок у становлення і розвиток української державності, українського народу, економіки, науки, культури, літератури тощо. Передбачається розповідати не лише про історичні особистості, а й сучасників, які роблять вагомий внесок у піднесення іміджу України у світі.

 

Сім'я від А до Я

Передача створена для інформаційної підтримки інституту сім'ї в Україні. Висвітлює сучасний стан сімей в Україні, проблеми та шляхи їх вирішення. Сприяє формуванню у громадян культу сім'ї. У ній надаються поради фапхівців щодо раціонального планування сім'ї, будування стосунків, морально-етичних, національно-побутових норм сімейного життя. Роз'яснюються законодавчі документи України, що стосуються інституту сім'ї. Пропагується кращий досвід сімейного виховання дітей.

Формула здоров'я

У передачі на прикладах діяльності місцевих закладів охорони здоров’я відстежується впровадження пілотного проекту по реорганізації системи охорони здоров'я на Дніпропетровщині. Також розповідається про реалізацію державних програм, спрямованих на оздоровлення населення та профілактику захворюваності дорослих і дітей, пропаганду здорового способу життя. З урахуванням актуальності проблеми, а також пропозицій та побажань слухачів, надаються коментарі, поради провідних фахівців системи охорони здоров’я та представників громадських об'єднань з протидії поширенню наркоманії, ВІЛ/СНІДу. Для пропаганди здорового способу життя також залучаються слухачі, які мають чималий власний досвід з цього питання.

Спорт-клас

У передачах цієї програми популяризується спорт, фізкультура, здоровий спосіб життя; розповідається про роботу і досягнення криворізьких спортклубів, підготовку олімпійського резерву, розвиток і підтримку інваспортсменів. В радіоефірі відбуваються зустрічі з відомими спортсменами, тренерами. Особлива увага приділяється заохоченню до занять спортом дітей та молоді.

Це вас турбує

Інтерактивна рубрика, яка передбачає короткі, стислі відповіді фахівців на злободенні питання радіослухачів. Як то: що треба знати платникам податків; хто може і куди звертатися за субсидією; яку допомогу передбачено багатодітним сім'ям; коли і де проходять сесії ЗНО; де утилізуються побутові відходи та багато інших питань щодо життєдіяльності людини, міста.

Подбай про себе

Цикл порад та рекомендацій фахівців МНС, МВС, газових, комунальних, енергетичних служб, спеціалістів з безпеки праці, охорони здоров'я тощо, як убезпечити себе від нещасних випадків у повсякденному житті: вдома, на роботі, під час стихійних лих.

Кривий Ріг - моє місто

Коротка і цікава інформація про рідне місто – його історію, людей, особливості, діяльність підприємств, установ, цікава статистика тощо.

ДИТЯЧІ ПРОГРАМИ

Молодіжний камертон

Передача для молодих та про молодих. Інформує про реалізацію в місті державної молодіжної політики, а також висвітлює сучасні процеси у молодіжному середовищі, діяльність молодіжних організацій та об’єднань, творчих ініціатив, наукових та інтелектуальних здобутків молоді. Пропагує здоровий спосіб життя, популяризує загальноприйняті у суспільстві цінності, сприяє формуванню активної громадської позиції, свідомого ставлення до життя, майбутнього професійного вибору.

Шкільна планета

Передача для школярів усіх вікових категорій, в якій йдеться про різноманітні аспекти їхнього життя. Її ведучими є самі діти, які у доступній формі розповідають про учнівські та наукові олімпіади, творчі конкурси, спортивні змагання, а також порушують актуальні проблеми підлітків. Приклади успішного навчання, творчих здобутків та громадської діяльності учнівських організацій та їх активістів сприяють вихованню та спонукають до активності юних радіослухачів.

Юніор-портал

Передача для учнівської та студентської молоді, в якій розповідається про нововведення у системі освіти, розвитку науки та спорту. В основі передачі – відповіді фахівців на питання, які хвилюють сучасних юнаків та дівчат. Особлива увага звертається на проблеми у стосунках з однолітками, батьками чи вчителями. Передача знайомить юних радіослухачів з кращим досвідом організації учнівського та студентського самоврядування, роботою євроклубів та шкільних прес-центрів. Сприяє розвитку творчих, спортивних, наукових здібностей дітей та молоді через знайомство в радіоефірі з творчо обдарованими однолітками.

 
Счетчик PR-CY.Rank